LIFE STYLE

+10 gjëra që askush s’jua thotë për një lidhje dashurie

16:38 - 16.06.21 gsh

Duhet vetëm t’i përjetoni për t’i kuptuar kështu që fillojmë?Ndonjëherë do t’ju duhet të bëni gjëra që nuk dëshironi, si  përshembull të dilni me shoqen e tij të ngushtë.

Është e mundur të kaloni shumë kohë me një njeri për shumë vite dhe të mos ju mërzitet aspak. Përkundazi mund ta doni njësoj si ditën e parë.

Njohjet e fillimit mund të jenë paksa të frikshme dhe të vështira.

Ndoshta gjysma juaj nuk është personi me të cilin mendonit se do të përfundonit.

Në një marrëdhënie të shëndetshme është OK të jeni e para që thoni “Të dua”.

Do të jeni më në fund, më të kuptueshme ndaj mikeshave që prishnin planet për të qëndruar më gjatë me të dashurit.

Miqtë, që ju kanë parë gjithmonë si “vajzën single”, mund të kenë një reagim të çuditshëm, negativ ndaj marrëdhënies tuaj.’

Ju mund t’i krijoni njëri-tjetrit vese të këqija, por mund edhe të kuroni njëri-tjetrin nga veset.

Stërvitja/palestra bashkë vazhdon të mbetet e pakëshillueshme.

Nuk do të ndiheni më e kompletuar si person.

Sherret më të mëdha do të jenë për gjërat më të kota.

Askush nuk është i interesuar për mënyrën se si u takuat. Mos tregoni histori të gjata, plot detaje, që mërzisin dëgjuesin.

Të gjithë njerëzit që njihni, do të përpiqen t’ju japin këshilla. 95% e tyre do të jenë të tmerrshme. Këto gjëra nuk njohin receta.

Do të keni nevojë të kaloni kohë vetëm.

Ndonjëherë ai do t’ju blejë gjëra të shëmtuara, por juve do t’ju pëlqejnë vetëm sepse janë prej tij.

Burimi: Cosmopolitan

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.