Kosova

COVID-19 në Kosovë, regjistrohen 15 të infektuar dhe asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit

15:21 - 16.06.21 gsh

Autoritetet shëndetësore në Kosovë, kanë përditësuar të dhënat e fundit, sa i përket ecurisë së COVID-19 atje. Në njoftimin zyrtar, të lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shpallur të infektuar 15 qytetarë, ndërsa sërish nuk ka asnjë viktimë nga virusi.Lajmi mirë është se gjatë këtij intervali kohor, janë shpallur 67 qytetarë të shëruar nga COVID-19.

Njoftimi i plotë:

16 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.492 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 110.097 doza të vaksinës.Deri më sot 13.149 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.Nga 1.713 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.Sot janë shëruar 67 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.174.Në total numri i rasteve aktive është 186.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.