Shëndet

Nëse përjetoni një dhimbje koke në këtë orë të ditës, është për shkak të zemrës

14:28 - 16.06.21 gsh

Është një fakt që trupi ynë ka orët e veta për të qenë në gjendje të qetësohet dhe nëse mund ta themi kështu, për të korrigjuar gabimet e ditës.Sidoqoftë, për secilin instrument ka një kohë të ndryshme gjatë së cilës pushon dhe ky është një detaj shumë i rëndësishëm. Po në lidhje me zemrën dhe cilat janë orët në një periudhë 24 orëshe që zemra juaj përpiqet të riparojë ndonjë “dëm”?

Koha e rimëkëmbjes për zemrën është 11 e mëngjesit -1 pasdite. Nëse përjetoni një dhimbje koke ose mungesë energjie këto dy orë nuk ka gjasa të jetë për shkak të proceseve që trupi bën për të riparuar problemet e vogla.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.