Bota

Bie numri i infektimeve, regjistrohen 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit në Itali

20:12 - 17.06.21 gsh

aAutoritetet shëndetësore në Itali kanë përditësuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje.Sipas mediave italiane, gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 1.325 të infektuar, ndërsa viktimat nga virusi janë 37.Ky numër, që nga shpërthimi i pandemisë në territorin italian, ka shkuar në 127.190. Lajmi mirë është, që gjatë këtij intervali kohor, janë shpallur të shëruar 4.533 qytetarë.

Spitalet e vendit po pranojnë më pak pacientë sipas autoriteteve, ndërsa dhe situata e virusit përtej Adriatikut po paraqitet më e stabilizuar, raportojnë mediat italiane.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.