Bota

Krimi që tronditi Greqinë, mediat greke të bindura: 20-vjeçarja u vra nga bashkëshorti!

18:40 - 17.06.21 gsh

Charalambos Anagnostopoulos, burri i 20-vjeçares Caroline Crauts, është sipas informacionit në dispozicion të policisë është vrasësi i saj.Kështu pretendojnë mediat greke, të cilat theksojnë se ngjarja konsiderohet si më famëkeqe e viteve të fundit.

Të dhënat që sipas policisë vërtetojnë fajësinë e pilotit 32-vjeçar, janë kamerat e sigurisë dhe ora biometrike e 20-vjeçares, e cila tregon kohën reale të vdekjes, që nuk përkon me atë që kishte dëshmuar bashkëshorti i saj në polici.

Gjithçka filloi dje, kur policia, duke pasur të dhënat e reja në dispozicion, i kërkoi Babis Anagnostopulos të kthehej në Athinë nga Alonissos për t’u ripyetur.

Për të mos treguar se sa serioze ishin këto fakte dhe për ta “trembur”, ata pranuan kërkesën e tij për të qëndruar një ditë tjetër në Alonissos, në mënyrë që të ishte i pranishëm në shërbimin përkujtimor për fatkeqësinë Caroline Crauts. Pas shërbimit përkujtimor, siç njoftoi zëdhënësi i policisë Apostolos Skrekas, në njoftimet e emergjencës pak pas pesë e gjysmë këtë pasdite, piloti u mor me anije dhe u dërgua në Skiathos dhe prej andej me helikopter për në Athinë, ku dhe ndodhet aktualisht.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.