Kosova

9 raste të reja dhe asnjë humbje jete/Ja bilanci i sotëm lidhur me Covid-19 në Kosovë

15:23 - 18.06.21 gsh

Kosova sërish nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Ndërkohë në 24 orët e fundit ka pasur 9 raste të reja.Tashmë në Kosovë kanë ngelur 179 raste aktive teksa fushata e vaksinimit masiv vijon për të katërtën ditë radhazi.

14 qytetarë e kanë fituar betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit.

NJOFTIMI NGA IKSHPK

18 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.341 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 125.882 doza të vaksinës.

Deri më sot 16.821 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.694 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.200.

Në total numri i rasteve aktive është 179.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.