Kosova

Autoritet kosovare paralajmërojnë qytetarët “Mund të ketë rrëshqitje të dherave”

16:47 - 16.07.21 gsh

Kosova është përfshirë ditën e sotme nga reshje të dendura shiu dhe breshëri.Në një dalje publike IHMK-ja ka paralajmëruar qytetarëtse reshjet e shiut mund të shkaktojnë probleme dhe vështirësi lokale, si në funksionimin e sistemeve të kanalizimeve, dhe të ujërave atmosferike, vështirësi lokale të qarkullimit rrugor dhe rrëshqitje të dheut.

Komunat më problematike paraqiten Skenderajt, Drenas e Vushtri.

Kujtojmë që Europa Perëndimore është goditur nga përmbytje të mëdha duke shkaktuar mbi 120 të vdekur. Situata më e rënduar paraqitet në Gjermani ndërkohë që Belgjika, Zvicra dhe Holanda kanë shpallur gjendjen e emergjencës.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.