Kosova

COVID-19/ Rriten raste, 28 të infektuar dhe asnjë jetë e humbur në 24 orët e fundit në Kosovë

15:15 - 22.07.21 gsh

Kosova ka regjistruar një rritje të raste me COVID-19 në 24 orët e fundit. 28 të infektuar janë shënuar së fundmi.Ndërkohë asnjë viktimë nuk ka patur kurse 18 pacientë e kanë fituar betejën me virusin.

 Rastet aktive janë 114 kurse Kosova vijon me procesin e vaksinimit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.