Kronikë

Lidhi e dhunoi deri në vdekje të moshuarin gjatë grabitjes, arrestohet shqiptari në Greqi

14:26 - 23.07.21 gsh

Një shqiptar i shpallur në kërkim për vrasje është arrestuar në Greqi. Mësohet se ka rënë në pranga 32-vjeçari shqiptar, i cili ndodhej në kërkim prej dhjetorit të vitit 2011, pas një vrasjeje të kryer në fshatin Laliot të Korinthit.I riu shqiptar, së bashku me disa bashkëpunëtorë të tij, kishin hyrë në banesën e një të moshuari, me qëllim grabitjen e tij. Pjesëtarët e bandës e kishin goditur egërsisht të moshuarin, duke e lidhur dhe duke e lënë të vdekur në dhomën e tij.

Të njëjtët autorë kishin hyrë edhe në banesën e vëllait të viktimës, duke e grabitur në po të njëjtën mënyrë makabre. Nga hetimet është zbuluar se anëtarët e kësaj bande kryenin grabitje në banesat e të moshuarve në Athinë, Korinth, Fokidha e Larisa, duke shkaktuar edhe viktima.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.