Aktualitet

Sërish kokainë në portin e Durrësit, ja ku ishin fshehur 6.5 kg

19:59 - 23.07.21 gsh

6.5 kilogram kokainë u kapën në një kontejner në portin e Durrësit pasditen e sotme. Sërish kokaina u kap në konteinerin e kompanisë ‘’Alba Exotic Fruit’’ pasi 10 ditë më parë iu kapën 11.5 kg.Ndërkohë gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton se u kontrolluan 10 kontejnerë dhe në një prej tyre u gjet kokaina e ndarë në disa pako.

Edhe ky konteiner ishte me fruta ekzotike teksa kokaina në portin e Durrësit vjen kryesisht nga Ekuadori dhe si mjet përdoren kontejnerët e kompanive shqiptare të import-eksportit.

Më parë është arrestuar menaxheri i kompanisë ”Alba Exotic Fruit”, Bajron Gumeni si dhe është shpallur në kërkim administratori Eduart Dauti

6.5 kilogram kokainë u kapën në një kontejner në portin e Durrësit pasditen e sotme. Sërish kokaina u kap në konteinerin e kompanisë ‘’Alba Exotic Fruit’’ pasi 10 ditë më parë iu kapën 11.5 kg.

Ndërkohë gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton se u kontrolluan 10 kontejnerë dhe në një prej tyre u gjet kokaina e ndarë në disa pako.

Edhe ky konteiner ishte me fruta ekzotike teksa kokaina në portin e Durrësit vjen kryesisht nga Ekuadori dhe si mjet përdoren kontejnerët e kompanive shqiptare të import-eksportit.

Më parë është arrestuar menaxheri i kompanisë ”Alba Exotic Fruit”, Bajron Gumeni si dhe është shpallur në kërkim administratori Eduart Dauti.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.