Bota

Shqiptari dhe rumunia kapen me kokainë, ja çfarë i tradhëtoi

17:00 - 23.07.21 gsh

Një burrë 44-vjeçar shqiptar dhe një grua rumune 34-vjeçare janë arrestuar nga policia italiane pasi u kapën duke transportuar me makinë një sasi lënde narkotike të llojit kokainë.Ata u ndaluan për kontroll në dalje të autostradës Senigallia pasi udhëtonin me shpejtësi të lartë. Por gjatë kontrollit, shqiptari dhe gruaja rumune shfaqën shenja nervozizmi.

Punonjësit e policisë sollën qenin anti-drogë për të kontrolluar automjetin. Në pjesën e pasme të makinës me targa gjermane ishte krijuar një hapësirë e modifikuar.

Brenda u konstatuan disa pako me kokainë me peshë totale mbi 17 kilogramë. Shqiptari dhe 34-vjeçarja rumune u arrestuan në flagrancë.

Sipas autoriteteve italiane, nëse kokaina do të hidhej në treg do të kapte një vlerë rreth 2 milionë Euro.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.