Aktualitet

Gjykata e Lartë me 9 gjyqtarë, Kim: Të vazhdojmë të ecim përpara që Reforma në Drejtësi të japë rezultate

17:55 - 30.07.21 gsh

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka falenderuar Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Presidencën për  emërimin e gjyqtarit të 9-të në Gjykatën e Lartë.Me një postim në Tëitter, ambasadorja Kim shkruan se të vazhdojmë të ecim përpara, hap pas hapi, në mënyrë që Reforma në Drejtësi të japë më shumë rezultate dhe të qëndrojë në rrugën drejt saj.

“Gjyqtari i 9 -të është emëruar sot në Gjykatën e Lartë. Faleminderit edhe një herë Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Presidencës. Një tjetër për të shkuar kështu që Lartë Ct mund të caktojë gjyqtarë në Const Ct. Le të vazhdojmë të ecim përpara, hap pas hapi, në mënyrë që reforma në drejtësi të japë më shumë rezultate dhe të qëndrojë në rrugën drejt saj”- shkruan ambasadorja Kim.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.