Aktualitet

Hapja e garës për aeroportin e Sarandës, Hyseni: Me Edi Ramën dhe PS çdo gjë është e mundur

18:20 - 30.07.21 gsh

Deputeti i PS, Alket Hyseni si deputet i zonës së Sarandës i ka dedikuar një status në FB hapjes së garës për ndërtimin e aeroportit në qytetin jugor bregdetar.Hyseni thotë se ishte ai me Ramën që e premtuan katër vite më parë projektin, por atëhere shumë njerëz ishin skeptikë.Ai thotë se tashmë kur kanë ngelur rreth 50 ditë nga përfundimi i mandatit të dytë, në Sarandë janë hedhur themelet e nisjes së ndërtimit të aeroportit, pasi me Ramën dhe PS çdo gjë është e mundur.

STATUSI NGA ALKET HYSENI

Bashkë me KM Edi Rama, ju premtuam qytetarëve të Sarandës dhe zonave përreth, fillimin e projektit të Aeroportit të Sarandës, brenda këtij mandati. Shumë njerëz ishin skeptikë para katët vjetësh, edhe mes nesh. Por me Edi Ramën dhe PS, çdo gjë është e mundur. Sot, kur na ndajnë rreth 50 ditë nga përfundimi i mandatit, si deputet i zonës, kam kënaqësinë dhe krenarinë e njoftimit të hapjes së garës për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Sarandës✈️

Premtim i mbajtur✅

# SarandaTuristike

#ShqipëriaeArdhmjaJonë☀️

#SkaKohëPërPushim‍♀️‍♂️

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.