Aktualitet

Rriten rastet me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, mbi 500 mijë qytetarë të vaksinuar

18:59 - 30.07.21 gsh

Maqedonia e Veriut ka regjistruar për të disatën ditë radhazi rritje rastesh me COVID-19. 74 të infektuar ka pasur në 24 orët e fundit teksa janë shënuar dhe dy viktima.Lajmi i mirë është se Maqedonia e Veriut po vijon me ritme të larta vaksinimin teksa 510 mijë qytetarë kanë kryer të paktën një dozë.Gjithsesi 381 mijë 182 qytetarë tashmë e kanë përmbyllur procesin e dy dozave të vaksinimit.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.