Aktualitet

Vjosa Osmani mesazh Erdoganit: Në solidaritet të plotë me ju, pranoni ngushëllimet e mia për jetët e humbura

19:25 - 30.07.21 gsh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dërguar një mesazh solidariteti dhe ngushëllimi për Turqinë e cila po vuan nga zjarret shkatërruese dhe masive.Osmani thotë se Kosova ëshë në solidaritet të plotë më popullin turk teksa i kërkon Erdogan të pranojë ngushëllimet për jetët e humbura.Po ashtu Osmani i uron shërim të shpejtë të plagosurveSTATUSI NGA VJOSA OSMANI

Republika e Kosovës qëndron në solidaritet të plotë me popullin e Turqisë, pasi vendi përballet me disa nga zjarret më shkatërruese.

Presidenti Erdogan, ju lutem pranoni ngushëllimet e mia për jetën e humbur. Urojmë shërim të shpejtë për të plagosurit dhe lutemi për të gjithë të prekurit.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.