Kosova

Kosovë/ Regjistrohen 110 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit

15:19 - 03.08.21 gsh

Kosova është përballur sot me një rritje të madhe të rasteve të reja me Covid-19.Në 24 orët e fundit janë regjistruar 110 raste të reja, pothuajsë 3 herë më shumë nga dita e djeshme.Ndërkohë raportohet se asnjë person nuk ka humbur jetën.Deri tani në Kosovë 108 mijë e 623 persona janë regjistruar si të infektuar me COVID-19.2 mijë e 267 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.