Kronikë

“Donte të ndihmonte prindërit e sëmurë”/ Kapet me 1 kg drogë 23-vjeçari shqiptar në Angli

21:51 - 05.08.21 gsh

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë britanike, pasi është kapur me 1 kilogramë kokainë në makinë.Mësohet se i arrestuari është 23-vjeçari Kastriot Dardha.Ky i fundit ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip “Golf” në një autostradë të vendit dhe u ndalua nga policia krejt rastësisht. Pas kontrolleve të ushtruara në mjet, efektivët gjetën sasinë e kokainës.

Ai është dënuar me 20 muaj burg nga Gjykata e Noriuch.Mediat e huaja shkruajnë se i riu shqiptar bënte një jetesë të qetë në Britani dhe punonte si kamerier për të ndihmuar prindërit e tij të sëmurë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.