Kryesore

Rama: Ndërsa lufta vazhdon me flakët në vend, disa lajme të mira ka. Forcat tona po arrijnë të largojnë nga parku i Llogarasë zjarrin

19:55 - 05.08.21 gsh

Kryeministri Edi Rama ka bërë një përmbledhje të situatës me zjarret në vend, teksa thotë se ka disa lajme të mira.Ai shkruan se e keqja e madhe në disa fshatra të Selenicës u shmang, janë shtuar trupa dhe mjete, në Llogara era në favor ka rikthyer optimizmin dhe një helikopter po hedh ujë. Sipas tij, forcat tona po arrijnë të largojnë nga parku i Llogarasë zjarrin.

POSTIMI I RAMËS

Ndërsa lufta vazhdon me flakët në vend, disa lajme të mira ka:

➡️ E keqja e madhe në disa fshatra të Selenicës së Vlorës u shmang. Por nga ana tjetër trupa dhe mjete janë shtuar për t’i dhënë fund vatrave të zjarrit.

Në zonë po punon edhe një helikopter

➡️ Në Llogara është rikthyer optimizmi falë erës në favor ndërsa një helikopteri tjetër po hedh ujë.

48 forca speciale dhe zjarrfikës po punojnë në majën e malit në kufi të Parkut të Llogarasë

Forcat tona po arrijnë të largojnë nga parku zjarrin

***Ndërhyrje gjithashtu janë bërë edhe në Vithkuq (Korçë) në Mallakastër, në Tarabosh, (Shkodër), Qerem (Tropojë), Kalise (Kukës), Mavropull, (Delvinë)

 

  • foto galeri

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.