Kryesore

Drejt vaksinës me detyrim?/ “Mbrëmja gala” për inaugurimin e Operas, hyrja me certifikatë vaksinimi ose test negativ (FOTO)

14:19 - 10.09.21 gsh

Më 15 shtator inaugurohet rikonstruksioni i Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit me një ceremoni gala ku do të ketë pjesëmarrjen e jashtëzakonshme të Placido Domingos dhe Ermonela Jahos.Me numër të kufizuar në publik që do të ndahet me ftesa dhe bileta, të pranishmit do të duhet të dorëzojnë certifikatën e vaksinimit ose një test negativ të Covid 19.

Masa nuk është aplikuar në teatro të tjerë deri më tani edhe pas masave të bëra publike nga Komiteti i Ekspertëve. Me këtë Komitet do të bihet dakord edhe për numrin e publikut.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.