Kronikë

Zjarr në Elbasan, përfshihet nga flakët Mali i Bukanikut, digjen 2 hektarë të kurorës së gjelbër

19:10 - 14.09.21 gsh

Një pjesë e madhe e Malit të Bukanikut në Njësinë Administrative Shushicë e  Elbasanit  është përfshirë nga flakët rreth orës 17:00 të së martës.Burime  zyrtare nga Shërbimi Zjarrfikës raportuan  se zjarri ka marrë përmasa të mëdha për shkak të mbizotërimit të erës .Aktualisht Tajar Alla, shef i shërbimit zjarrfikës në Bashkinë e Elbasanit tha se përhapja e zjarrit ka dëmtuar deri tani  më se 2 ha të  kurorës së gjelbër me pisha e dushk dhe për izolimin e flakëve dhe shuarjen e zjarrit janë dërguar dy automjete dhe 15 punonjës me mjete profesionale .

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.