Bota

Nga legjendë boksi në politikë, Manny Pacquaio kandidat për President të Filipineve

15:30 - 19.09.21 gsh

Manny Pacquaio është propozuar për kandidat për President në Filipine. Në moshën 43-vjeçare legjenda e boksit mund të hedhë një hap të madh në politike për të qenë kreu i shtetit të vendit të tij.Ai u nominua nga partia në pushtet PDP-Laban.Pacquaio deri më tani ka qenë senator, por është i mirënjohur për titujt që ka fituar në karrierën si boksier.Ai ka një famë ndërkombëtare teksa pasi pranoi propozimin për kandidim deklaroi qartazi “Unë jam një luftëtar dhe gjithmonë do të jem një luftëtar brenda dhe jashtë ringut.”

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.