Kosova

Ulen shifrat këtë të dielë në Kosovë, shënohen 10 të vdekur dhe 173 raste të reja nga COVID-19

15:10 - 19.09.21 gsh

Kosova ka shënuar një rënie të shifrave me COVID-19 në 24 orët e fundit. 10 viktima dhe 173 raste të reja u regjistruan së fundmi.Nga ana tjetër lajmi i mirë është se një numër i lartë prej 2 mijë e 261 qytetarësh u shëruan.

NJOFTIMI NGA MSH E KOSOVES

Ministria e Shëndetësisë

19 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.193 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.167.006 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 439.723 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 5.798 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 10 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 2.261 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 146.444.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 9.764.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.