Kryesore

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

08:27 - 25.09.21 gsh

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të me diell në të gjithë territorin.Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë në vlerat minimale ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 16°C në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 30°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07°C në 21°C dhe në zonat e ulëta nga 10°C në 24°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.