Aktualitet

Masat/ Fillon sot viti i ri shkollor, mësuesit me certifikata vaksinimi ose test të Covid-19, nxënësit me maska e distancë

08:30 - 27.09.21 Gazeta Shqiptare

Sot starton viti i ri shkollor për arsimin parauniversitar në Shqipëri. Këtë herë gjithë nxënësit e mësuesit mund të zhvillojnë mësim fizikisht, por me masa.Mësuesit janë të detyruar që të kenë certifikatë vaksinimi ose test të përjavshëm ndaj COVID-19. Po ashtu në klasa është detyueshme maska, distanca si dhe mësimi zhvillohet me orë fikse.

Deri në klasën e pestë mësimi do të zhvillohet me dy turne në orare të ndryshme.

Ditën e djeshme, ministrja e Arsimit, Evis Kushi i kërkoi nxënësve e mësuesve të zbatojnë masat anti-covid pasi siguria dhe shëndeti janë parësore.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.