Kryesore

Situata në spitalet COVID, urgjencat mjekësore të stabilizuara, mes të infektuarve dhe të moshave të reja

13:56 - 27.09.21 gsh

Gazetari Erion Skëndaj, raportoi ,situatën aktuale në spitalin COVID-1. Urgjencat mjekësore në 24 orë sipas gazetarit janë në 6. Ai tha se sa i përket fataliteteve, mes tyre, ka pasur dhe persona të moshës së re.Skëndaj përmendi faktin se një nënë shtatzëne, nën 30-vjeç ka ndërruar jetë të premten në reaminacionin e QSUT.

Ndërsa dhe dje sipas tij, ka ndërruar jetë një 30-vjeçar nga Durrësi. Sakaq, një 23-vjeçare, e cila ndodhet në gjendje të rëndë është dërguar në Turqi për kurim më të specializuar, ndërsa mosha mesatare e të infektuarve sipas gazetarit është mbi 60 vjeç.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.