Kosova

Kosova regjistron 29 raste të reja me Covid-19 dhe një viktimë në 24 orët e fundit

15:06 - 13.10.21 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë një person ka humbur jetën nga koronavirusi.Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.Ndërsa, në 24 orë janë shëruar 36 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 156.448 persona.Në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 1.043.

Njoftimi:

13 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.Deri më sot 648.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.Nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes

Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448. Në total numri i rasteve aktive është 1.043.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.