Bota

Të shtëna me armë në një universitet të Spanjës, evakuohen studentët

22:02 - 13.10.21 Gazeta Shqiptare

Autoritetet spanjolle kanë evakuuar studentët e universitetit në Leioa, pranë Bilbaos, pasi janë dëgjuar të shtëna armësh.Autori i dyshuar i ngjarjes është arrestuar, ndërsa raportohet se për fat të mirë nuk ka mbetur asnjë i plagosur.

Një zëdhënës i policisë tha se i dyshuari ishte një i ri, pa dhënë detaje të tjera.

“Universiteti u evakuua në orën 18.50 (me kohën lokale) dhe i dyshuari u arrestua, nuk pati të lënduar,” tha një zëdhënës i policisë në Vendin Bask.

Shumë media lokale raportuan se i riu ishte i armatosur me një pushkë dhe se kishte terrorizuar studentët duke thyer xhamat e godinës.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.