Kronikë

Bllokohen në portin e Brindisit një sasi eurosh të padeklaruara, do të vinin me autobus në Durrës

19:53 - 14.10.21 gsh

Një sasi parash cash, prej 70 mijë eurosh të padeklaruara që ishin gati të transferoheshin në Shqipëri janë bllokuar në portin e Brindisit.Ato u zbuluan nga personeli i Agjencisë Doganore dhe Guardia di Finanza brenda një dere në shkallët e hyrjes së një autobusi linje. Eurot, të cilat ishin paketuara në një zarf ishin fshehur brenda kutisë së improvizuar. Automjeti po nisej për në Durrës, teksa shoferi u ndalua nga policia italiane.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.