Kryesore

Erëra të forta dhe përmbytje në Greqi, Korfuzi shpall gjendjen e jashtëzakonshme

19:02 - 14.10.21 gsh

Reshjet e dendura dhe erërat e forta kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Greqi.Korfuzi ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të motit të keq që ka prekur ishullin.Ministri i Mbrojtjes Civile, Christos Stylianidis njoftoi se është nisur për në Moraitika për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të bllokuar për shkak të përmbytjeve të mëdha.

Ndërsa në të gjitha pikat rrugore të konsideruara si të “rrezikshme” janë marra masa emergjente nga Policia Rrugore.Mbrojtja Civile iu rekomandon drejtuesve të mjeteve që të ndjekin udhëzimet e policisë dhe të shmangin zonat problematike, shkruajnë mediat greke.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.