Kryesore

Gazment Bardhi publikon faqen zyrtare të arbitrazhit për Bechettin: Nuk ka vendime sekrete

18:12 - 14.10.21 gsh

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bradhi  ka akuzuar kryeministrin Rama se refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve. Duke publikuar vendimet e arbitrazhit për çështjen “Bechetti”, Bardhi shkruan se Rama gënjen kur thotë se ato janë konfidenciale dhe të papublikuara askund.“Edi Rama thotë paturpësisht se vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për Bechetin janë konfidenciale dhe të papublikuara askund. Si gjithmonë, gënjen! Refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve. Shikoni më poshte vendimet e arbitrazhit për çështjen “Bechetti””-shkruan ai.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.