Kosova

Kurti pas takimit me ish-ministrin e Jashtëm të Gjermanisë: Në fokus politika e aktuale në Ballkanin Perëndimor

19:41 - 14.10.21 gsh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar këtë të enjte me ish-ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Joschka Fischer.Biseda u fokusua tek politika e aktuale në Ballkanin Perëndimor.

Pas këtij takimi Kurti ka falënderuar ish-ministrin e Gjermanisë për rolin e tij të rëndësishëm dhe vendimtar gjatë vitit 1999 , që u pasua me ndërhyrjen e NATO-s kundër regjimit të Sllobodan Millosheviçit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.