Bota

COVID-19 në Itali, 2.437 infektime dhe 24 viktima gjatë 24 orëve e fundit

22:00 - 17.10.21 Gazeta Shqiptare

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.437 infektime. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 24 qytetarë.

Shkalla e pozitivitetit është 0.6%. Rastet e kujdesit intensiv kanë rënë dhe të shtruarit gjithashtu.

Ndërsa ecuria epidemiologjike është më e qëndrueshme, shkruajnë mediat italiane.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.