Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Lezhë, ja sa ishte magnituda

22:26 - 17.10.21 Gazeta Shqiptare

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Shqipëri.Termeti ishte i magnitudës 5 të shkallës rihter dhe është ndjerë në Tiranë, Lezhë dhe zonat përreth.

Epiqendra e termetit ishte 52 km nga Tirana dhe 6 km nga Lezha dhe kishte nje thellesi prej 2 km.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.