Bota

Rrëzohet një helikopter në Gjermani, të paktën tre të vdekur

18:40 - 17.10.21 Gazeta Shqiptare

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Gjermani. Nga rrëzimi i një helikopteri në Baden-Wuerttemberg kanë humbur jetën tre persona. Deri më tani, nuk ka raportime për të zhdukur.Hetuesit po mundohen të kuptojnë se nga cili vend është nisur helikopteri Robinson R44.

Një zëdhënës i Policisë tha se sapo të kuptohet kjo do të bëhet e ditur edhe se sa persona ishin brenda helikopterit.

Helikopteri u rrëzua të dielën pasdite në një mal në Buchen, afër kufirit me Hessen dhe Bavarinë.

Shkaku i aksidentit ende nuk dihet. Mbetje të helikopterit u gjetën të shpërndara për qindra metra në mes të malit, sipas zëdhënësit të Policisë në vendngjarje.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.