Kosova

COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe vetëm 1 i infektuar gjatë 24 orëve të fundit

15:08 - 18.10.21 Gazeta Shqiptare

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVD-19 atje.Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm një person i infektuar.

Ndërsa, për fat të mirë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga virusi.

Sot janë shëruar 42 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.936. Në total numri i rasteve aktive është 632, njoftojnë autoritet.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.