Bota

Ulet numri i të prekurve me koronavirus, regjistrohen 44 viktima në 24 orët e fundit në Itali

18:13 - 18.10.21 gsh

Italia ka raportuar shifra më të ulëta të rasteve me koronavirus në krahasim me të dhënat e raportuara ditën e djeshme.Gjatë 24 orëve janë regjistruar 1, 597 raste nga 219, 878 teste të realizuara.Ministria e Shëndetësisë bën me dije 44 pacientë kanë humbur jetën, dhe 2, 756 persona janë shëruar.Sipas autoriteteve shëndetësore gjatë orëve të fundit është shënuar një rritje e shtrimeve në spitale.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.