Kryesore

Fermerët zbulojnë takimin me Ramën: Ja për çfarë ramë dakort

11:00 - 25.11.21 gsh

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama me fermerët, të cilët u shprehen se kanë rënë dakord që të ulen dhe të diskutojnë.’Kërkojmë ndihmën e shtetit. Ne jemi punëtor me duart tona ushqehet populli. Kështu siç jemi, ndihma të vijë direkte tek fermeri.Duhet të na përkrahin që të punojmë tokat tona. Do marrim një vendim, por duam që të kemi zgjidhje shpresojmë nga kryeministri që të kemi zgjidhje. Kryeministri na ka premtuar se do të takohemi në vazhdim. Nëse ulen me ne mendojmë se do të arrijmë diçka. Ndamë dhe shumë këndvështrime të tjera. mendojmë se qeveria nuk e njeh gjendjen reale të fermerëve.’- tha kreu i sindikatës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.