Kryesore

‘Formula 1’/ Ndërron jetë në moshën 79-vjeçare themeluesi i “Williams Racing”

17:45 - 28.11.21 Gazeta Shqiptare

‘Formula 1’ është në zi! Themeluesi dhe ish-udhëheqësi i ekipit të ‘Formula 1’, Williams Racing, ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.Ai ishte shtruar në spital të premten, ndërsa lajmin për ndarjen nga jeta të tij e kanë konfirmuar dhe familjarët.

“Ai u shtrua në spital të premten, ndërsa Sir Frank ndërroi jetë në paqe këtë mëngjes, i rrethuar nga familja”, thuhej në deklaratë.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.