Kryesore

Arsyeja astrologjike që Shigjetarët janë shpirti i festës

13:55 - 01.12.21 Gazeta Shqiptare

Është e lehtë të merret me mend kur dikush është Shigjetar, pasi ai është një nga personalitetet më të zhurmshme dhe më të interesuara për festë në zodiak.Këto shenja zjarri lindin midis 22 nëntorit dhe 21 dhjetorit dhe janë të njohur për qëndrimet e tyre të lumtura dhe qasjen e çuditshme ndaj jetës.

Shigjetari kozmik herë pas here mund të jetë i vetë kontrolluar dhe i paangazhuar, por pikat e forta më të mëdha të shenjave të zodiakut të Shigjetarit peshojnë shumë më tepër se dobësitë e tyre. Si një nga tre shenjat e zodiakut të zjarrit, Shigjetarët ushqehen nga pasionet e tyre dhe dihet se veprojnë në mënyrë spontane kur goditen me një shkëndijë frymëzimi.

Për shkak se janë shenja të ndryshueshme, Shigjetarët janë shpirtra të vërtetë të lirë që urrejnë të mbërthehen nga çdo gjë ose nga kushdo. Ata janë gjithmonë në kërkim të përvojave të pazakonta dhe përpiqen të zgjerojnë horizontet e tyre, kjo është arsyeja pse shumë Shigjetarë janë të lexuar dhe udhëtojnë shumë. Ndërsa secili ka paragjykimet e veta bazuar në përvojat personale, nuk ka shenja të zodiakut në thelb “të mira” ose “të këqija” në astrologji .

Nëse qëllimi juaj është të mësoni më shumë rreth pjesëve të ndikuar nga Shigjetari në grafikun tuaj të lindjes astrologjike ose thjesht të lidheni më thellë me Shigjetarët në jetën tuaj, duke ditur se disa nga pikat më të forta të shenjave të zodiakut të Shigjetarit do t’ju vijnë në ndihmë:

  1. Janë me shpirt të lirë,
  2. Gjithmonë shohin rreshtimin e argjendtë,
  3. Janë të bekuar me fat,
  4. E duan aventurën,
  5. Janë gjithmonë të ndershëm,
  6. Kurrë nuk ndalojnë së mësuari,
  7. Janë të hapur për të gjitha perspektivat,
  8. Kanë qëllime të larta,
  9. Janë interesant në biseda,
  10. Gjithmonë do të provojnë diçka të re.

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.