Bota

COVID-19 në Itali, Regjistrohen 16.806 të infektuar dhe 72 viktima gjatë 24 orëve të fundit

18:32 - 02.12.21 gsh

Janë regjistruar 16.806 persona të infektuar në 24 orët e fundit në Itali.Ministria e Shëndetësisë raporton më tej se për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 72 qytetarë. Të shëruarit janë 7.650.

Norma e pozitivitetit është 2.47%, ndërsa në total, dozat e aplikuara në popullatë janë 96,951,797.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.