Horoskopi

Horoskopi i datës 2 Dhjetor 2021

08:00 - 02.12.21 Gazeta ShqiptarePërpiquni të përdorni vetëbesimin tuaj të lartë sot. Edhe pse kjo do të jetë një ditë plot tension, sërish do të mund t’ia dilni mbanë. Mos u tregoni të çrregullt në sjelljen tuaj, sidomos me bashkëshortin/bashkëshorten, përndryshe mund të prishet qetësia në shtëpi.

Do të keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Sot duhet të përqendroheni në nevojat e të tjerëve, por të qenit tepër bujarë me fëmijët tuaj do t’ju sjellë vetëm telashe. Sot do të keni një bisedë të thellë me partnerin/partneren tuaj dhe do të kuptoni se sa shumë e doni njëri-tjetrin.

Performanca e fëmijëve tuaj mund t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Mund të ketë një përvojë romantike në jetën tuaj sot. Mendoni dy herë përpara se të ndërmerrni ndonjë projekt të ri.

Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet. Ka gjasa që sot të takoni dikë mjaft të dashur për të cilin ju ka marrë malli shumë. Probleme të reja mund të shfaqen për ju në vendin e punës, veçanërisht nëse nuk i trajtoni gjërat në mënyrë diplomatike.

Romanca mund të vijë në rrugën tuaj, pasi një miqësi mund të kthehet në diçka më të thellë. Sot do të kuptoni se është falë mbështetjes së familjes suaj, që po ia dilni mirë në punë. Një pjesë të madhe të ditës mund të kaloni vetëm, thjesht duke lexuar diçka me interes.

Ju mund të fusni një mik në vështirësi nëse veproni me nxitim. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj. Megjithëse, mund të mos jeni në gjendje t’i zbatoni të gjitha planet sot, ka gjasa që të përfundoni punët që ju kanë shqetësuar më shumë gjatë këtyre ditëve.

Sot do të ketë një dalje të vazhdueshme parash dhe mund të hasni vështirësi financiare. Miqtë e vjetër do të jenë mbështetës dhe ndihmues. Sot mund të bëni diçka të mrekullueshme në punë. Nuk do të shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju.

Shpenzimi i parave për kërkesat thelbësore të familjes mund të ndikojë në situatën tuaj financiare. Do ta keni të vështirë t’i kënaqni prindërit tuaj. Mundohuni të jeni të kuptueshëm dhe t’i shikoni gjërat nga këndvështrimi i tyre, për të zgjidhur këtë situatë. Mos tërhiqni vëmendjen e tepërt në jetën tuaj të dashurisë.

Nëse jeni duke bërë një gjykim për zgjedhjet e njerëzve të tjerë, bëni kujdes të mos lëndoni ndjenjat e tyre. Thënia e gjërave të gabuara jo vetëm që do të ndikojë tek ata, por do të krijoni edhe një përshtypje të keqe për veten tuaj. Partneri/partnerja juaj mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj.

Do të jeni shumë të prekshëm emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Kur jeni në humor të mirë, energjik dhe të dashur, natyra juaj gazmore do të kënaqë edhe ata që ju rrethojnë. Sot, mund të merrni një vizitë të papritur nga një i/e afërme.

Një mbrëmje në kinema/teatër apo darkë me bashkëshortin/en, do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë. Sot do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë. Madje, do të jeni aq të zënë me këtë detyrë sa të gjitha gjërat e tjera do të kthehen në prapaskenë.

Jeni pak konfuz sot. Veçanërisht në çështjet e dashurisë po tregoni pak pasiguri. Kjo ju bën të reagoni keq dhe ju fut në vështirësi përballë partnerit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.