Kryesore

VIT I ZYMTË PËR GAZETARËT/ 42 të vrarë dhe 293 të burgosur, shifra më e lartë në njëzet vitet e fundit  

11:28 - 26.12.21 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Raporti i fundit i përvitshëm i Komitetit për Mbrojtjen e Gazetarëve ka zbuluar se 293 gazetarë janë burgosur, në 37 vende, më 2021.
Kjo është shifra më e lartë në 20 vjetët e fundit. 42 gazetarë dhe punonjës të mediave në mbarë botën janë vrarë gjatë vitit 2021, raporton “Radio Evropa e Lirë”.

421 harte 45 44 43
<
>


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.