AKTUALITET

Mesazhet e protestës/ Pankartat më pikante nga qytetarët përballë kryeministrisë

13:42 - 12.03.22 G.SH.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

U bënë disa ditë tashmë që shqiptarët janë ngritur në protesta masive në çdo qytet të vendit, kundër ngritjes së çmimit të naftës, dhe jo vetëm edhe produkteve ushqimore. Ato kanë zgjedhur të mblidhen në sheshet kryesore të qyteteve si dhe kanë bllokuar akset kryesore rrugore. Mesazhet i kanë shpërndarë përmes pankartave, ku kanë shkruar shpesh batuta ose krahasime pikante.
Më poshtë disa nga pankartat me shkrimet më gazmore dhe pikante:

 


Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.