AKTUALITET

Meta vlerëson qeverinë e Kosovës: Në 2 vite u përmirësuan me 20 vende në indeksin e antikorrupsionit

17:53 - 31.01.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka vlerësuar arritjet e Kosovës në dy vite qeverisje, duke thënë se ka arritur përmirësimi me 20 vende në indeksin e antikorrupsionit.
Në një reagim të bërë në faqen e tij zyrtare Facebook, Meta uron qeverinë e Kosovës, teksa thotë se këto rezultate janë si pasojë e zgjedhjeve të ndershme, mirëqeverises, transparencës dhe llogaridhëniesë.

“Zgjedhjet e ndershme, mirëqeverisja, transparenca dhe Llogaridhënia japin rezultate spektakolare vetëm në dy vjet, siç është edhe përmirësimi me 20 vende i Kosovës në indeksin e antikorrupsionit nga Transparency International!Urime Qeverisë së  Kosovës, institucioneve dhe popullit të saj”, shkruan Meta.

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.