Kronikë

“Po të flasësh do të vras ​​veten dhe do të jesh përgjegjës” – Trajneri dhunonte të miturit dhe më pas i kërcënonte!

21:32 - 22.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Faktet e reja që kanë dalë në dritë rreth çështjes së trajnerit 44-vjeçar të taekwondo-së në Greqi, ndaj të cilit u procedua penalisht për përdhunim serial, abuzim të të miturve në pakujdesi, shkelje të të dhënave personale, furnizim dhe posedim droge, janë tronditëse. Kujtojmë se 44-vjeçari përballet me akuzën e përdhunimit të pesë vajzave të mitura nga 12 deri në 16 vjeç.
Si i afrohej të miturve

Siç doli nga hetimi, 44-vjeçari, i cili është baba i një fëmije të mitur, stërviste çdo ditë sportistë të moshave të ndryshme, por kryesisht fëmijë të mitur. Dhe duke përfituar nga identiteti i tij, ai iu afrua nxënësve të mitur të moshës 12-16 vjeç dhe pasi i vlerësoi fillimisht për aftësitë e tyre në sport, i bindi që të ndiqnin seksionin garues në mënyrë që të kishin orë të gjata dhe kryesisht stërvitje individuale me të.

Më pas, si në palestër – para dhe pas stërvitjes – dhe në shtëpinë e tij në Iliopouli, ai kryente akte seksuale së bashku dhe në fakt në shumicën e rasteve këto akte ishin veçanërisht brutale dhe të dhimbshme për nxënësit e mitur.

Në këtë mënyrë, nga viti 2009 deri në vitin 2020, i pandehuri dyshohet se ka përdhunuar të paktën 5 vajza të cilat tashmë kanë arritur moshën madhore, por po shqyrtohet përfshirja e tij në raste të tjera, si para vitit 2009 ashtu edhe pas vitit 2020. Menjëherë pas aktit të tij, 44-vjeçari ka dhunuar të mitur, duke u bërë luftë psikologjike. “Nëse u tregoni ndonjë gjë prindërve, unë do të vras ​​veten dhe ju do të mbani përgjegjësi”, u tha ai sipas Alpha. Trajneri i akuzuar mbante profilin e një familjari, ndërsa sipas informacioneve ai dhe gruaja e tij janë të ndarë.

Kujtojmë se ndaj trajnerit të taekwondo- së është ngritur ndjekje penale për përdhunim serial, keqpërdorim të të miturve në pakujdesi, shkelje të të dhënave personale, furnizim dhe posedim të drogës, ka sjellë prokurori publik kompetent. Të akuzuarit, i cili u arrestua me urdhër, iu dha një afat për t’u deklaruar të premten.

Arrestimi u bë dje, pasi trajneri i tae kwon do-së i klubit sportiv të Ilioupolit dyshohet se ka përdhunuar të paktën 5 nxënës të mitur nga viti 2009 deri në vitin 2020.

Pas një ekzaminimi paraprak, prokurori ka lëshuar një urdhër arresti dhe një grup special i Sigurimit ka kërkuar dhe më në fund ka lokalizuar trajnerin 44-vjeçar pasditen e djeshme, e ka arrestuar dhe kontrolluar shtëpinë dhe zyrën e tij.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.