AKTUALITET

Gruaja ra në det teksa priste të hipte në anije, njerëzit nxituan ta shpëtonin (Video)

20:46 - 18.09.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një trazirë është shkaktuar mesditën e sotme (18/09) në portin e Tinos, Greqi, pasi një grua ka rënë në det teksa po hipte në anije.
Sipas tinosnews.gr, ngjarja ka ndodhur pak para orës 15:00 të së hënës. Rrethanat në të cilat ndodhi ngjarja e çuditshme mbeten të paqarta, megjithatë një rol të rëndësishëm mund të kenë luajtur erërat e forta që në atë moment po frynin në zonë. Sipas informacioneve bëhet fjalë për një grua të moshuar greke.

Sapo gruaja është gjetur në ujë ka pasur mobilizim të menjëhershëm për shpëtimin e saj. Në veçanti,  kapiteni i anijes, një portier dhe një teleferik u zhytën në det për ta shpëtuar atë, menjëherë sapo e kuptuan se çfarë kishte ndodhur. Me përpjekje kolektive kanë arritur ta nxjerrin gruan në mënyrë të sigurt.  Pas dhënies së ndihmës së parë, ajo u deklarua në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa mjeti lundrues u nis për të rifilluar rrugën e miratuar. Të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.