LAJMI I FUNDIT

Vdes në burg trajneri pedofil, akuzohej për 52 sulme seksuale ndaj djemve të mitur

19:56 - 18.09.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ish-trajneri i futbollit pedofil Barry Bennell ka vdekur në burg në moshën 69-vjeçare.
Bennell, i njohur gjithashtu si Richard Jones, u dënua me 30 vjet burg në vitin 2018 pasi u dënua për 52 vepra seksuale të fëmijëve kundër 12 djemve.

Një gjykatës në Gjykatën e Kurorës së Liverpool-it e përshkroi atë si “djallin e mishëruar” kur u dënua me katër vjet të tjera në vitin 2020.

Një zëdhënës i Shërbimit të Burgjeve tha: “I burgosuri Barry Bennell vdiq në HMP Littlehey më 16 shtator 2023. Si me të gjitha vdekjet në paraburgim, Ombudsmani i Burgjeve dhe Provës do të nis hetimet.”

Bennell po trajtohej për kancer për disa vite dhe kishte operacione për heqjen e tumoreve nga gjuha e tij në 2004 dhe 2016, megjithëse u tha se ai ishte në falje në 2020.

Shkaku i vdekjes së tij nuk është bërë i ditur.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.