LAJMI I FUNDIT

Përmbysje kurbinase, Laçi i bën ‘gjëmën’ Vllaznisë! Ndeshjen e vendos nga ‘stoli’ një 18-vjeçar (VIDEO)

17:28 - 19.09.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në stadiumin e Laçit, vendasit e Skerdi Bejzades fituan 2-1 me Vllazninë për javën e katërt në Superligë. Kurbinasit i shkaktojnë kështu humbjen e parë shkodranëve, duke iu falur një supergoli të të riut Tresa në pjesën e dytë. Ndeshja nisi mirë për miqtë e Migen Memellit, që gjetën avantazhin pas vetëm tre minutave lojë. Ishte Lorik Boshnjaku që shënoi golin e parë, ndërsa u duk se Vllaznia do vendoste diktatin, por nuk ndodhi kështu. Në fundin e pjesës së parë, ishte Sobouale që barazoi rezultatin, për t’i dërguar skuadrat në paqe pas 45 minutave të para.
Në pjesën e dytë vendasit e Bejzades u treguan më të saktë, duke gjetur golin me Tresën. I riu u hodh në fushë në minutën e 62, teksa pas dhjetë minutash shënoi për avantazhin dhe të tri pikëve për kurbinasve. Kështu, bardhezinjtë i shkaktojnë humbjen e parë Vllaznisë këtë sezon.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.