Kryesore

Problemet me ujin e pijshëm, Sekretari i Përgjithshëm i PL-së kërkesë Bashkisë së Tiranës: Çfarë masash janë marrë për zgjidhjen e kësaj situate

15:51 - 19.09.23 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka dorëzuar në Bashkinë e Tiranës një kërkesë zyrtare me anë të së cilës kërkon informacion për mungesën e ujit të pijshëm në qytet dhe masat e marra.
Blushi bën me dije se kërkesa i është drejtuar kryebashkiakut Erion Veliaj dhe drejtorit të UKT, Elton Kacidhja.

“Shëndeti dhe jeta e qytetarëve të Tiranës, si dhe shërbimi dinjitoz që ata meritojnë nga Bashkia janë i vetmi prioritet”, thekson shkruan ai.

Reagimi i Tedi Blushit

Nisur nga gjendja shumë problematike e furnizimit me ujë të pijshëm në Tiranë, të raportuar periodikisht edhe nga qytetarët, nga fakti se furnizimi me ujë 24 orë nuk u realizua kurrë dhe në kushtet kur cilësia e ujit është skandaloze, pavarësisht çmimit të lartë, ju drejtova sot Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe Drejtorit të UKT, Elton Kacidhja me një kërkesë zyrtare për masat e marra për zgjidhjen e kësaj situate shqetësuese.

Shëndeti dhe jeta e qytetarëve të Tiranës, si dhe shërbimi dinjitoz që ata meritojnë nga Bashkia janë i vetmi prioritet!

378531161_646537160919210_5583185064936458836_n380052374_646537204252539_7816110936282116364_n


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.