AKTUALITET

Nuk u thotë ‘Jo’ parave/ Steven Gerrard, legjenda e Liverpool-it i veshur si sheik – Shikoni fotot

19:48 - 23.09.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kur dëgjoni emrin Steven Gerrard, gjëja e parë që ju vjen në mendje është imazhi i tij në një fanellë të Liverpool-it.
Ai është legjenda e Liverpool-it, njeriu që e mbajti atë në vitet e vështira dhe është identifikuar me botën e tij si pak të tjerë në historinë e tij.

Prej disa vitesh Gerrard ka veshur një xhaketë dhe po ndjek karrierën e trajnerit. Pas ekspertiencës në Skoci dhe Angli, ai vendosi të pranojë ofertën e Al Itifaq dhe të largohet për në Arabinë Saudite.

Trajneri hedh në llogarinë e tij  15,200,000 paund në vit si trajner i Al Itifaq dhe i ka të katërtat në ligë dhe mbi Al Nasr të Cristiano Ronaldos.

Me kaq shumë para që i japin, ai nuk mund t’i thoshte jo kërkesës së tyre për të veshur fustanin tradicional të Arabisë Saudite për shkak të festës kombëtare të vendit (23/9).

Steven veshi kelebia, piu një filxhan çaj dhe njerëzit e adhuruan atë në rrjetet sociale. “Kapiteni im sheikhu”, shkruan një tifoz i skuadrës dhe një tjetër shtoi: “Dua ta shoh atë të përqafojë kulturën”.

Një tjetër e quajti atë: “Sheikh Steven Al Gerrard” dhe një tjetër shkroi: “Legjenda duket e mrekullueshme në Ditën Kombëtare”.

Shikoni fotot


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.